Сильний вітер зніс триметровий хрест з куполу Софійського собору (відео)

Сильний вітер здув триметровий хрест з одного з куполів Софійського собору. Під час інциденту ніхто не постраждав. Наразі хрест відправили на експертизу.

Про це повідомляє ТСН.

За словами заступника генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадима Кириленка, причина падіння хреста в поспіху або помилці реставраторів, які заміняли хрести на соборі 40 років тому — до Олімпіади-80. Вони обернули міддю основу хрестів, виконану з чорного металу. Якщо дотримуватися технології, хрести можуть стояти вічно.

Є закони фізики, є правила хімії, вони непорушні… Ці метали між собою спрацювали і один одного з’їли.
Вадим Кириленко, заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська»

Заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» з культурно-просвітницької діяльності Кіра Петрачек розповіла, що щодня переглядає прогноз погоди. І якщо синоптики обіцяють вітер, працівники заповідника закріплюють все, що тільки можна закріпити. Проте запобігти подібній ситуації з куполами неможливо.

Зараз відбувається позапланове обстеження куполів Софійського собору. Хрести, які становитимуть небезпеку для відвідувачів або працівників заповідника, знімуть. Вже зараз зрозуміло, що потрібна реставрація. Проте провести її можна буде лише влітку.

Джерело nashkiev

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше