В Україні з’явилось перше смартукриття для студентів (фото)

У бібліотеці Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського 25 січня відкрили смартукриття. Українська компанія венчур-білдер CLUST, яка взяла участь у його створенні, називає його першим в Україні смартукриттям для студентів.

Команда планує масштабувати проєкт Smart Shelter на всю територію України та створити такі простори у 10–20 університетах.

Укриття розташоване на нижньому поверсі будівлі бібліотеки та має ігрову зону, окремі кабінети, невеликі індивідуальні простори для відеодзвінків та власну бібліотеку з місцями для зборів. В окремій частині розташовані вбиральні, душові та кімната з ліжками. Smart Shelter займає площу колишнього книгосховища, вхід до нього – через атріум бібліотеки.

Приміщення буде коворкінгом, що працюватиме за будь-яких умов, а під час повітряної тривоги трансформуватиметься в укриття.

  • Проєкт представили на ХІ Всеукраїнському фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022, роботи розпочалися у 2023 році.
  • Проєкт розробляв архітектор Павло Пекер, який має досвід роботи з подібними проєктами в Іраку та Лівії.
  • Вартість цього проєкту становить 350 000 євро.
Джерело liga.net

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше