У ракеті, якою росія вдарила по «Охматдиту», виявили західні компоненти

На місці трагедії було знайдено уламок двигуна та інші частини крилатої ракети Х-101.

У крилатій ракеті Х-101, якою росія вдарила по київській дитячій лікарні «Охматдит», використовуються компоненти виробництва США та Швейцарії для цивільної авіації, пише Financial Times із посиланням на дані власних джерел в Україні.

Така оцінка базується на аналізі вивчення українською стороною уламків аналогічної ракети, яку рф застосувала під час удару по іншому об’єкту в січні. У ній є два компоненти, вироблених швейцарською фірмою STMicroelectronics, та 14 американських комплектуючих від Intel, Texas Instruments, Analog Devices та інших компаній.

«Хоча санкції відрізали росію від деяких передових компонентів, оборонний сектор Кремля звернувся до мікропроцесорів та інших передових технологій, не призначених для військового використання», — сказано в статті.

Причому всі ці західні компоненти призначені в основному для цивільного використання і деякі з них досить старі, наголошує видання. У російській документації зазначено, що запчастини були зроблені в Китаї, Малайзії, Філіппінах, на Тайвані або в Таїланді.

Відповідно до аналізу Управління справами президента України, наданого виданню, «ракета Х-101 може містити понад 50 різних деталей іноземного виробництва».

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що на місці трагедії було знайдено уламок двигуна крилатої ракети Х-101. Окрім цього, українські слідчі виявили: уламок механізму розкриття крил Х-101, уламок блоку постановки перешкод Х-101, середню частину корпусу Х-101, обтічник хвостового відсіку та уламок гідроблоку Х-101 та інші елементи.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше