Удар по аеродрому в Бедрянську: зʼявились супутникові знімки наслідків атаки (фото)

В результаті удару знищено щонайменше 5 гелікоптерів у Бердянську, загоряння зафіксували навіть на сервісі НАСА з відстеження пожеж. Це було перше застосування ракет ATACMS українською армією.

Українська армія вдарила по російських авіабазах у Бердянську та Луганську, що знаходяться в тимчасовій окупації. Тепер в мережі зʼявились супутникові знімки наслідку ударів в Бердянську. Їх опублікував професор Токійського університету Хіденорі Ватанаве у Х (раніше Twitter).

В результаті удару балістичними ракетами ATACMS Генштаб відрапортував про знищення 6 гелікоптерів російських військ. Супутникові знімки зафіксували пʼять уражених цілей на місці ударів. Фото були зроблено 17 жовтня 2023 року, на наступний день після удару. Наразі вони доступні у низькій роздільній якості, але OSINT-аналітики вже підрахували, що було знищено 5 гелікоптерів на базі окупантів у Бердянську.

Місце “прильотів” по аеродромі в Бердянську

Також пожежу зафіксовано через сервіс NASA FIRMS, який реєструє за допомогою супутників пожежі на Землі. На аеродромі в Бердянську помітно щонайменше три місця, де була пожежа.

Займання на Бердянському аеродромі на сервісі FIRMS
Фото: NASA

ATACMS атакував російський аеродром в Бердянську

Нагадаємо в ніч з 16 на 17 жовтня Україна вдарила по російських аеродромах у Бердянську та Луганську. На місці удару окупанти знайшли уламки ракет ATACMS з касетною бойовою частиною. За даними Сил спецоперацій, було знищено 9 російських гелікоптерів. Операція отримала назву Dragonfly.

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний опублікував відео пуску ATACMS по російських окупантах. За даними NYT, Україна отримала партію з 20 ракет у версії Block 1. Вона має дальність у 165 км й 950 суббоєприпасів. На фінальній стадії польоту ракета починає швидко обертатися зі швидкістю 2400 обертів на хвилину. Радіус ураження можна змінювати, шляхом встановлення висоті, на якій вистрілюються суббоєприпаси.

Джерело @hwtnv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше