Українські МіГ-29 і Су-24 тепер можуть використовувати французькі бомби AASM Hammer – Лекорню

За словами міністра Збройних сил Себастьяна Лекорню, вони поки не готові постачати літаки Mirage 2000D, але натомість адаптували авіабомби під радянські літаки українських Повітряних сил.

Франція анонсувала постачання Україні бомб AASM Hammer, також відома як A2SM. Тепер стало відомо, що носіями озброєння стануть винищувач МіГ-29 і бомбардувальник Су-24. Про це повідомляє портал Opex360.

Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню 26 лютого перед комісією з питань оборони Національних зборів заявив, що для авіабомб AASM Hammer модернізували радянські літаки МіГ-29 і Су-24М, які стоять на службі Повітряних сил України.

“Ми вважали за краще інвестувати гроші і інженерні ресурси в адаптацію бомб A2SM (класу “повітря-земля”) на радянські літаки Су-24 і МіГ-29, які вже є в Україні, замість того, щоб зосереджуватися виключно на Mirage”, — пояснив Лекорню.

Він також додав, що наразі постачання Україні винищувачів-бомбардувальників Mirage 2000D не буде. Франція має замалу кількість літаків, а їхня підтримка у льотному стані потребувала б великих зусиль. До того ж Париж хотів би надавати Києву “корисні і ефективні” можливості. Саме тому наразі не стоїть питання Mirage 2000D. Але міністр Збройних сил процитував свого президента, який заявляв, що жодних табу з постачання зброї Україні немає.

Особливості AASM Hammer

Особливості AASM Hammer

Франція має два види авіабомб Hammer 250 і Hammer 1000. В основі першої лежить бомба Mk 82, а другої — BLU109 або Mk 84. В обидвох варіантах бомби оснащуються хвостовою і носовою частиною з електронікою, яка підвищує дальність і точність завдяки системам наведення INS, GPS, GPS Laser або GPS IR.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше