Унікальний випадок в Охматдиті: виконано першу операцію дитині з рідкісним синдромом, що зустрічається один на 130 000

Хірурги Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” провели операцію на грудній клітці дитини з асфіксійною торакальною дистрофією. Подібне втручання виконувалося вперше в Україні, повідомила пресслужба лікарні.

Зазначається, що хлопчик із рідкісним синдромом, який трапляється в одного зі 130 000 новонароджених, надійшов до “Охматдиту” у віці 1 місяця.

Діти з таким синдромом народжуються з маленькою грудною кліткою, яка має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень. Це не дозволяє дитині нормально дихати. Перебіг хвороби дуже тяжкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Часто такі пацієнти помирають від дихальної недостатності та повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання, розповідають лікарі.

У 1995 році американський хірург Терренс Девіс запропонував спосіб хірургічного лікування цієї вади, який назвав латеральною торакальною експансією. Ця операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Такі втручання є рідкісними й проводились лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії.

Коли такий пацієнт поступив до “Охматдиту”, спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід.

“Суть операції полягає в тому, що послідовно перетинаються 6 ребер в шаховому порядку. А потім зʼєднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. Шляхом цього збільшується обʼєм грудної клітки”, — пояснює хірург Охматдиту, професор Євген Руденко.

Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяця на правому боці та у 2,5 місяці на лівому. У лікарні додали, що зараз у нього вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, а за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився.

Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше