“Скороварка” для текстилю: вчені з Данії винайшли революційну технологію переробки одягу

Група вчених з Орхуського університету розробила інноваційну технологію, здатну змінити ситуацію з переробкою одягу, що містить еластан.

Еластан, що забезпечує еластичність матеріалів, часто трапляється в змішаних тканинах, що ускладнює процес вторинної переробки.

Доцент Стеффан Квіст Крістенсен і його колеги розробили метод повного видалення еластану з нейлонових тканин, а також працюють над вирішенням цієї проблеми для бавовняних тканин. Цей прорив дає змогу значно збільшити обсяг текстилю, який може бути в майбутньому підданий переробці.

Процес включає нагрівання одягу до 225 градусів за Цельсієм, а також додавання спеціального спирту і гідроксиду калію. Ці компоненти прискорюють хімічний розпад еластану і дають змогу розділити різні волокна, як-от нейлон і бавовна.

Вчені підкреслюють, що використовують відносно м’які хімічні речовини, такі як спирт і гідроксид калію, щоб уникнути агресивних хімікатів, і це робить процес більш екологічним. Розроблена технологія являє собою свого роду “скороварку”, в якій текстиль ефективно і швидко піддається обробці.

З цим значним кроком у передовій технології перероблення текстильних матеріалів вчені змогли домогтися розділення складних змішаних тканин, що відкриває перспективи збільшення рівня перероблення одягу та зменшення екологічного впливу текстильних відходів.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше