В Ізраїлі планують заправляти ракети гасом

Для створення безпечного та екологічно чистого, високоенергетичного зручного ракетного палива, Стартап NewRocket навчився перетворювати гас на гель.

Як передає Укрінформ, про це голова NewRocket Ілан Харель (Ilan Harel) повідомив в інтерв’ю для The Times of Israel.

За його словами, винахід дозволить використовувати нетоксичні компоненти, зробить транспортування і застосування палива більш безпечними та контрольованими.

Реактивні двигуни, якими оснащують сучасні космічні апарати, працюють на різних видах палива, проте, як зазначив Харель, всі вони мають істотні недоліки. Диметилгідразин і перхлорат амонію вкрай токсичні, а рідкий водень важко зберігати, до того ж він вкрай небезпечний і вимагає кріогенних умов. У NewRocket вважають, що їхній паливний PowerGel буде позбавлений цих мінусів.

Проєкт створений на напрацюваннях професора Ізраїльського технологічного інституту Техніон.  Benny Natan передав компанії ексклюзивні права на їх використання. Ілан Харель пояснює, що PowerGel отримують на основі гасу, з різними «секретними» добавками. Вони не тільки перетворюють його на напіврідкий гель, а й покращують корисні властивості: наприклад, роблять матеріал самозаймистим при контакті з окислювачем – киснем, цитує Хареля Naked Science.

Харель додає, що зараз його компанія продовжує пошуки інвесторів, готових підтримати проєкт. Поки що в нього вклав кошти лише британський фонд Consensus Business Group. Крім того, кошти отримали від ізраїльського інкубатора Incubit Ventures, який розвиває місцевий Департамент інновацій (IIA) спільно з концерном Elbit Systems.

 

 

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше