В Ізраїлі розробили технологію, що заряджає електромобілі до 80% всього за 10 хвилин

Ізраїльська компанія StoreDot, що розробляє технології для електромобілів, спільно з автовиробником Polestar провела успішні випробування технології надшвидкої зарядки (XFC). У прототип електромобіля Polestar 5 був встановлений акумулятор ємністю 77 кВт⋅год, який вдалося зарядити до 80% всього за 10 хвилин.

Технологія XFC використовує акумулятори на основі кремнію, що дозволяють значно скоротити час зарядки. Мета StoreDot – досягти показника в 100 миль (160 км) пробігу за 3 хвилини зарядки до 2028 року.

Випробування показали, що акумулятор Polestar 5 може стабільно приймати потужність 310 кВт від зарядного пристрою постійного струму, досягнувши пікової потужності в 370 кВт. При цьому температура акумулятора залишалася в межах норми, встановленої інженерами обох компаній.

За словами генерального директора StoreDot Дорона Майерсдорфа, компанія пишається співпрацею з Polestar і вважає технологію XFC необхідним стандартом для масового впровадження електромобілів. Технологія StoreDot дасть змогу заряджати електромобіль на 200 миль (близько 320 км) пробігу менш ніж за 10 хвилин, усуваючи тим самим проблему обмеженого запасу ходу і тривожності, пов’язаної із зарядкою.

Наразі технологія XFC ще не готова до повсюдного застосування, проте StoreDot планує досягти показника “100 миль за 5 хвилин” вже цього року, а до 2026 року скоротити час зарядки до 4 хвилин.

Джерело store-dot

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше