В Німеччині надрукували на 3D-принтері 600-метрову будівлю за 140 годин (фото)

Команда Wave House побудувала в Німеччині новий центр обробки даних з використанням переваги технології 3D-друку, щоб привнести почуття стилю в інфраструктуру хмарних обчислень, створивши найбільшу в Європі будівлю, надруковану на 3D-принтері.

Будівля Wave House розташована в Гейдельберзі, була спроектована SSV і Mense Korte і створена Peri 3D Construction для забудовника KrausGruppe. Його площа складає 600 кв. м. Як уже згадувалося, його незвичайний зовнішній вигляд став результатом спроби пожвавити досить нудну будівлю.

«Через відсутність вікон та великих прорізів в основних зонах центру обробки даних з міркувань безпеки, центри обробки даних мають тенденцію виглядати досить сумно та нудно. Поки такі центри розташовані далеко за межами міст, ця проблема викликає меншу занепокоєність, але тенденція до того, щоб зробити подібні центри ближчими до користувачів та розміщувати їх у приміських районах, створила необхідність зробити центри обробки даних більш привабливими візуально», – пояснює COBOD.

Завдання, яке у проекті вирішили архітектори, надавши стінам хвилеподібний дизайн, конструктивна особливість, яка також дала назву будівлі: «Хвильовий дім». Стіни з хвилеподібним дизайном неможливо було реалізувати з використанням традиційних методів будівництва, тому було використано технологію будівельного 3D-друку через свободу проектування.

Процес будівництва був аналогічний іншим 3D-друкованим архітектурним проектам, 3D-принтер пошарово видавлював із сопла придатну для переробки цементоподібну суміш зі швидкістю 4 квадратні метри на годину для формування зовнішніх стін довжиною 54 метри, шириною 11 м і висотою 9 м.

Процес друку зайняв близько 140 годин. Після цього люди внесли останні штрихи до проекту, включаючи дах та двері, освітлення, проводку та обладнання, необхідні для сучасного центру обробки даних, підключеного до Інтернету. Однак для фарбування інтер’єру використовувався робот-маляр від Deutsche Amphibolin-Werke.

За даними Kraus Gruppe, процес будівництва за допомогою 3D-друку привів до значно меншого викиду CO2, ніж при використанні традиційних методів. Весь проект від проектування до здачі в експлуатацію, включаючи роботу роботів і людей, зайняв 6 місяців.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше