Вчені MIT відкрили метод виробництва сталі за допомогою електрики

Виробництво сталі є важливою частиною світової промисловості, але його традиційний процес сильно забруднює довкілля. Приблизно 7-9% викидів парникових газів походять від сталеливарної промисловості. У відповідь на цю проблему колишні науковці Массачусетського технологічного інституту (MIT) заснували компанію Boston Metal, яка пропонує новий спосіб виробництва сталі, заснований на електрохімічних процесах.

Новий метод виробництва сталі

Науковці MIT, використовуючи дослідження інституту, розробили технологію, що відмовляється від традиційного методу доменної печі, яка використовує вугілля. Натомість Boston Metal використовує електрохімічний процес, що дозволяє значно зменшити кількість етапів у виробництві сталі.

Ключова перевага нового процесу електросталеплавильного виробництва полягає в тому, що побічним продуктом є лише кисень. Це означає значне скорочення викидів парникових газів. Крім того, процес може бути масштабований до комерційного рівня, що дає надію на значний вплив на боротьбу зі зміною клімату.

Технологічні деталі

Розроблений метод використовує модульні елементи електролізу розплавленого оксиду. Основою процесу є спеціальний інертний залізний анод, який не розчиняється при зануренні в рідкий електроліт. Через цей анод пропускається електричний струм, який розщеплює зв’язки оксиду заліза в руді, перетворюючи її на чистий рідкий метал.

Впровадження та перспективи

Хоча дослідники роками шукали спосіб використання електрохімічного процесу для прискорення виробництва сталі, лише зараз вдалося масштабувати технологію до комерційного рівня. За прогнозами, технологія досягне комерційних масштабів у 2026 році, хоча вже зараз завод у Бразилії використовує процес MOE (Molten Oxide Electrolysis).

Висновок

Інноваційний метод виробництва сталі за допомогою електрики, розроблений вченими MIT та впроваджений компанією Boston Metal, має потенціал значно зменшити викиди парникових газів у сталеливарній промисловості. Це може стати важливим кроком у боротьбі зі зміною клімату, забезпечуючи чистіший і ефективніший спосіб виробництва одного з ключових матеріалів у світовій промисловості.

Джерело bgr.com

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше