Вчені винайшли пожежобезпечне паливо

Якщо кинути палаючий сірник у калюжу бензину, пари запаляться. Якщо таке відбувається внаслідок автомобільної аварії або протікання палива на заправці, кількість постраждалих може бути великою. Вчені зі США знайшли спосіб контролювати пари пального, розробивши нове, більш безпечне паливо, яке горить тільки в певних умовах. Причому це горіння легко контролювати.

Під час спалювання пального горить не сама рідина, а леткі молекули, що скупчуються над поверхнею і вступають у контакт із киснем і вогнем. Якщо перекрити доступ кисню, полум’я згасне, але зробити це за межами двигуна непросто.

В основі нового палива, створеного в Каліфорнійському університеті, іонна рідина, тобто рідка сіль. У неї нижча точка плавлення, ніж у столової солі, і низький тиск пари. До того ж, хіміки модифікували її формулу, замінивши хлор на перхлорат, пише Science Daily.

Коли вчені спробували підпалити іонну рідину полум’ям від запальнички, загоряння не сталося. Потім, коли вони подали напругу разом із вогнем запальнички, рідина запалала. А щойно відрубали струм, полум’я згасло. Вчені повторили процес кілька разів, спостерігаючи той самий результат.

“Щойно ми вимкнули струм, полум’я зникло, і ми змогли повторити процес знову і знову – подавали напругу, бачили дим, підпалювали дим, він горів, потім вимикали струм”, – розповів Ван Юйцзе, один із дослідників.

Що більше напруги подається на рідину, то більше полум’я з більшим виходом енергії, зазначають учені. Таким чином, їхній винахід може слугувати дозуючою або дросельною системою в двигуні. Теоретично, іонна рідина може використовуватися в будь-яких типах транспортних засобів. Крім того, її можна змішувати зі звичайним пальним, роблячи його не вогненебезпечним. Але в яких співвідношеннях – ще належить встановити.

Навесні Space Pioneer стала першою приватною космічною компанією Китаю, яка запустила ракету на рідкому паливі. Як стало відомо днями, це було не єдине досягнення стартапу. Виявляється, авіаційний гас, на якому працювали двигуни, був отриманий не з нафти, а з вугілля. Така інновація може забезпечити китайську космонавтику надійним і ефективним джерелом енергії, яким багата КНР.

Джерело sciencedaily

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше