Вчені зуміли створити мініатюрне серце, яке ритмічно б’ється, надіючись на медичний прорив

Команда дослідників розробила симуляцію серця людини, що буде використана під час тестування ліків проти онкологічних захворювань.

Серцевий чип, розроблений дослідниками з медичного центру Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі, створений з людських стовбурових клітин hiPSC, і здатний битися самостійно — близько 60 ударів на хвилину. Вчені будуть застосовувати його для тестування ліків, пише Science Alert.

«Зрештою, багатолінійні системи на основі hiPSC, такі як серцевий чип, представлений тут, можуть зменшити залежність від тваринних моделей, які традиційно використовуються для доклінічного тестування кардіотоксичності ліків», — стверджують вчені у статті для Lab on a Chip.

Моделюючи потік крові та механічні рухи серця у відповідь на лікування певними препаратами, вчені можуть передбачити потенційні проблеми з їх токсичністю, що спричиняють аритмію або загибель м’язових клітин.

«Платформа серцевого чипа, яку ми розробили, дозволяє проводити скринінг потенційно кардіотоксичних хімієтерапевтичних агентів на багатьох типах серцево-судинних клітин у фізіологічно релевантній моделі», — пишуть дослідники.

Окрім допомоги в розробці безпечніших ліків, «серце на чипі» також може дати вченим розуміння тонкощів перебігу серцевих захворювань і того, як вони починаються та прогресують. Крім цього, розробка функціонує тривалий час, і це надає вченим змогу оцінити, як різні фактори навколишнього середовища впливають на серце.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше