ВПС США замовили високоточні “розумні” авіабомби StormBreaker

Повітряні сили США підписали контракт з компанією RTX на поставки високоточних авіаційних бомб SDB-2, також відомих як StormBreaker.

Про це повідомляє офіційний сайт компанії RTX.

Відповідно до підписаного контракту, повітряні сили отримають від компанії RTX понад 1500 авіаційних високоточних боєприпасів GBU-53 StormBreaker.

Вартість контракту оцінюється у 345 мільйонів доларів США, до якого включені самі авіабомби, матеріально-технічний пакет та відповідна документація.

Авіаційні кореговані бомби GBU-53/B StormBreaker підвішені на винищувачі F-16. Фото US Air Force

На сьогодні, Повітряні сили США проводять інтеграційні роботи бомб цього типу на літаки F-35, F-16 та F-15E, що забезпечить кращі можливості у знищенні наземних цілей на великих відстанях.

Особливість GBU-53 StormBreaker полягає у використанні комбінованої головки самонаведення, яка поєднує інерціальну систему, GPS, корекцію по каналу зв’язку, напівактивну головку та активну головку самонаведення.

Завдяки використанню модуля планування, максимальна дальність польоту бомби становить приблизно 130 км при скиді з висоти 8 км та швидкості близько 1000 км/год.

Маса бойової частини до 50 кг, а загальна маса бомби складає 93 кг, що забезпечує можливість підвішування великої кількості цих бомб на спеціально розроблені кріплення.

Авіаційні кореговані бомби GBU-53/B StormBreaker підвішені на винищувачі F-15E. Фото US Air Force
Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше