За допомогою FPV-дронів українські військові знищили російську гаубицю “Мста-С” біля Авдіївки

Українські військові за допомогою FPV-дронів-камікадзе знищили російську самохідну гаубицю 2С19 «Мста-С» на Донеччині.

Ворожа 152 мм САУ була знешкоджена поблизу Авдіївки.

Відповідне відео військові опублікували у телеграмі.

Російську «Мста-С» уразили оператори дронів групи Muramasa 109-ї окремої бригади Сил ТрО.

Російська САУ «Мста-С» у прицілі українського FPV-дрона. Березень, 2024. Кадрі з відео 109-ї бригади ТрО (t.me/muramasa_fpv)

За даними військових, ворожа артустановка обстрілювала українських бійців на Авдіївському напрямку, однак була виявлена на бойовій позиції на тимчасово окупованій території.

На кадрах видно ураження ворожої САУ та подальша потужна детонація боєприпасів, які перебували всередині.

Самохідна гаубиця була знищена за допомогою FPV-дронів-камікадзе, які були споряджені кумулятивними боєприпасами.

Судячи з кадрів, застосовувалися бойові частини від реактивної гранати ПГ-7, якою зазвичай стріляють із ручного багаторазового гранатомета РПГ-7.

Знищення російської САУ «Мста-С» під Авдіївкою. Березень, 2024. Кадр із відео 109-ї бригади ТрО (t.me/muramasa_fpv)

На відео, що опублікували українські військові, видно потужний вибух та горіння, що, швидше за все, призвело до повного знищення російської самохідної артилерійської установки «Мста-С».

Завдяки даним OSINT-ресурсу Oryx відомо, що від початку російського вторгнення окупанти втратили щонайменше 137 2С19 «Мста-С» знищеними та 35 захопленими. Крім того, відомо про втрату близько 19 новіших версій 2С33 «Мста-СМ2» знищеними та 17 захопленими.

САУ «Мста-С»

«Мста-С» – це радянська та російська 152-мм самохідна артилерійська установка, призначена для ураження відкритої і захищеної живої сили, озброєння та військової техніки супротивника. Артилерійська частина 2С19 розміщена на модифікованому шасі танка Т-72, у конструкцію якого інтегровані вузли та агрегати ходової частини танка Т-80.

Самохідна артилерійська установка (САУ) «Мста-С»

До боєкомплекту самохідної гаубиці входить до 50 пострілів з уламково-фугасними та іншими снарядами. Дальність ведення вогню цієї САУ з гарматою 2А64 звичайними снарядами становить 24 км, проте вона може бути збільшена до 29 км у разі застосування активно-реактивних боєприпасів.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше