Зеленський збрехав західним ЗМІ про те що Українській армії вистачає боєприпасів і військові “не скаржаться” на відсутність артилерійських снарядів
Днями Президент України заявив Західним ЗМІ про те що “Уперше за роки війни жодна із бригад не скаржиться, що немає артилерійського снаряда. І це відбувається упродовж останніх двох місяців“. Всередині України та зокрема на фронті такі заяви шокували військових, адже слова Президента взагалі не відповідають дійсності. Напевно Верховного головнокомандувача хтось з найближчого оточення свідомо ввів в оману, і він повторює чиїсь слова, не орієнтуючись у реальній обстановці,… або відверто бреше.
Про це написав відомий військовий журналіст та головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов у Телеграм-каналі.
Ситуація насправді
По-перше, бригади не скаржаться, бо скарги не дають результату, вони просто ігноруються. Командири бригад не бачать сенсу повідомляти про нестачу боєприпасів, оскільки це не покращує ситуацію, а навпаки, починає працювати зворотньо. Вище командування “усуває” тих хто дуже скаржиться і незгодний з тим що коїться в армії.
По-друге, артилерія калібру 155 мм забезпечена снарядами тільки на окремих напрямках, зокрема на півночі Харківщини. Там 155 мм артилерія функціонує, але на інших ділянках фронту цей калібр лімітується. Особливо критична ситуація зі снарядами для контрбатарейної боротьби, де 155 мм калібру гостро не вистачає.
По-третє, забезпечення артилерійськими та мінометними боєприпасами інших калібрів значно нижче потреб. Це стосується гаубиць 152 мм, 122 мм, гармат 125 мм, мінометів 120 мм, 82 мм, 81 мм і 60 мм, які є основним озброєнням більшості піхотних бригад. Дефіцит цих боєприпасів критичний на всіх напрямках, включаючи північну Харківщину. Багато підрозділів отримують лише 10-20 одиниць боєприпасів на день.
По-четверте, всі види боєприпасів у війську гостро не вистачає. Існують також проблеми з їх розподілом. Деякі бригади, що прагнуть забезпечити якісну бойову підготовку, змушені купувати навіть патрони 5,45 мм та 7,62 мм за власні кошти та за кошти волонтерів, як і багато інших видів боєприпасів. Деякі частини змушені організовувати власне виробництво боєприпасів за підтримки волонтерів.
Висновок
Реальна ситуація на фронті значно відрізняється від тієї, що була озвучена Володимиром Зеленським. Нестача боєприпасів залишається дуже серйозною проблемою, яка потребує негайного вирішення для забезпечення ефективності бойових дій. Також, очевидно, відсутня реальна комунікація між військовими та владою, що, своєю чергою, породжує такі заяви. Також, таке висвітлення подій на фронті дуже нагадує інформування радянських часів, де будь-які проблеми замовчувались, з незгодними боролись аж до фізичного знищення (дуже поширена практика в ЗСУ, особливо після звільнення Залужного), та пафосно заявляли про “успіхи”.
Також, нагадаємо про те що сьогодні, 18 травня почав діяти застосунок для військовозобов’язаних: Міноборони заявило про 150 тис людей які оновили свої данні в новоствореному застосунку Резерв+, – але не все так добре