ЗСУ показали, як бойовий робот з модулем “ШаБля” розбирає ворожі позиції (відео)

Українські військові використовують на полі бою роботизовану платформу Ironclad від української компанії Roboneers

Пресслужба 5-ї окремої штурмової Київської бригади оприлюднила відео цікавого епізоду, знятого з безпілотника, як наземна роботизована платформа веде вогонь по позиціях російського окупаційного війська. “Бойовий дрон під керуванням професійних бійців 5-ї ОШБр розбирає ворожу позицію. Фантастичне майбутнє вже настало”, — коментують відео у бригаді.

На кадрах робота українського робота Ironclad від компанії Roboneers — восени минулого року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповідав, що у рамках випробувань ця розробка вже використовується Силами оборони України для виконання низки різних завдань — від розвідки і до вогневої підтримки та штурму ворожих позицій.

Ironclad з бойовим модулем “ШаБля”, фото до 2022 року

Озброєна ця наземна роботизована платформа вітчизняним бойовим модулем “ШаБля” (також розробка компанії Roboneers), який використовувався у боях ще у 2014 році, а раніше цього тижня держава вперше законтрактувала ці бойові модулі.

Загалом українські військові сьогодні в тому чи іншому вигляді (повноцінно або ж в рамках тестувань) використовують або випробовують низку різних роботизованих платформ як від західних компаній, так і вітчизняного виробництва, і йдеться про доволі широкий перелік систем для виконання тих чи інших платформ — від евакуації і транспортування і до безпосередньо бойових завдань.

Український робот-камікадзе Ratel S

Окремо варто відзначити розвиток роботів-камікадзе або ж платформ для дистанційного мінування — їхнє використання поширилося ще минулого року, і розробки у цьому напрямку також проводить і ворог, тестуючи ті чи інші варіанти на полі бою.

Раніше Defense Express розповідав, що ЗСУ вже ймовірно тестуватимуть варіанти поєднання на полі бою роботизованих платформ і танків — раніше одна з танкових бригад нашого війська отримала на озброєння наземні роботизовані системи Trail-Blazer від чеської компанії Isolit-Bravogj.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше