Apple змінила стратегію випуску власної автівки з автопілотом: плани вже не такі амбітні

Компанія Apple після майже десятиліття зусиль зі створення автомобіля обрала новий шлях. Тепер передбачається, що її майбутня автівка з’явиться не раніше 2028 року і матиме тільки частковий автопілот.

Станом на кінець 2022 року компанія з Купертіно мала на меті випустити свій перший автомобіль з розширеними функціями автономного керування до 2026 року. Тепер обрано нову стратегію, яка передбачає, що автівка буде електрокаром з обмеженими можливостями автопілота і з’явиться на два роки пізніше, пише Bloomberg.
Раніше планувалося, що в електрокарі використають технологію автономності рівня 4, за якої автівка працює повністю самостійно за певних умов, а то й рівня 5, за якого транспортний засіб може їздити куди завгодно за будь-яких обставин.
Тепер, з’ясувавши, що не зможе завершити створення такого транспортного засобу в осяжному майбутньому, Apple розробляє дещо значно простіше з базовими функціями допомоги водієві. За інформацією джерел видання, новим планом передбачено, що автівка використовуватиме так звану систему рівня 2+, подібну до функції автопілота на електромобілях Tesla, і рівень автономності поступово збільшуватиметься після виходу дебютного електрокара. До цієї стратегії прийшли після обговорень з потенційними партнерами-виробниками в Європі.

Всередині компанії поточні зміни розглядається як ключовий момент для проєкту. Далі Apple або розгляне можливість припинити існування проєкту, або все ж випустити продукт зі значно меншими очікуваннями.

Крім цього, повідомляється, що Apple, ймовірно, розмірковує над змінами в управлінні командою. Наразі проєктом керують Кевін Лінч, який також стежить за розробкою програмного забезпечення розумних годинників, та низка співробітників, що раніше працювали на Ford, Porsche та Lamborghini.

Нагадаємо, про ймовірні спроби Apple створити власну автівку відомо з 2014 року. Таємний проєкт був запущений під кодовими назвами Titan і T172. За останнє десятиліття розробкою керували різні люди, стратегія зазнавала кардинальних змін. Apple — не перший техногігант, що прагне досягти успіху на ринку автомобілів. Напередодні свій перший електрокар представив китайський бренд Xiaomi.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше