Aselsan представила міні-бомби Tolun для БПЛА з дальністю польоту 110 км

Турецький оборонний виробник Aselsan спроектував керовані міні-бомби для БПЛА. Високотехнологічні боєприпаси Tolun і Tolun-IIR були представлені компанією разом з багатозамочним інтелектуальним пілоном із серії “Садак”.

За основу при розробці бомби Tolun було взято американську GBU-39 SDB. Її вага становить 135 кг. На ціль коригований боєприпас наводиться за допомогою інерціальної системи і супутникової навігації.


При скиданні бомби з 12 кілометрів вона пролетить близько 110 км за рахунок планування. Міні-бомбу Tolun можна використовувати тільки для ударів по статичних об’єктах. Для ураження рухомих цілей інженери Aselsan розробили бомбу Tolun-IIR. У ній встановлена тепловізійна система наведення.

Tolun-IIR підтримує двосторонній радіозв’язок. Завдяки цьому вона може транслювати зображення з ГСН на носій. Такий підхід дає змогу пілоту літака або оператору дрона вибирати цілі для атаки вручну.

Кругове відхилення міні-бомби не перевищує одного метра. Таким чином, вона належить до класу високоточної зброї.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше