Бельгія передасть Україні 30 винищувачів F-16 Fighting Falcon, перші поставки почнуться цього року

Бельгія планує передати Україні 30 винищувачів F-16 Fighting Falcon. За словами міністра закордонних справ Бельгії Хаджа Лахабіб, Україна отримає ці літаки до 2028 року, а перша партія прибуде вже до кінця 2024 року. Про це пише RTL.

Україна має отримати понад 60 літаків F-16, які будуть надані не лише Бельгією, а й Данією, Норвегією та Нідерландами. Перші літаки очікуються в Україні вже в червні-липні.

Але не все так добре. Особливо з навчанням пілотів та технічного персоналу з обслуговування цих літаків. Як вже відомо всім, українська армія, особливо ЗСУ, дуже глибоко застрягла в тотальній радянщині. На жаль ця радянщина була й присутня в Повітряних Силах, а особливо, в навчанні військових пілотів. Після того, як Україна почала рухатися в напрямку переходу на F-16, в західні країни направилися українські пілоти та технічний персонал для перенавчання. І тут виявилося що люди банально не знають англійської мови на тому рівні, який необхідним і яка є базою для будь-якого навчання на Заході та базою для пілотів у всьому світі. Деякі пілоти звісно були більш підготовлені, але це не заслуга України, а індивідуальна ініціатива пілотів. Українські університети які навчали військових пілотів і досі навчають по радянським методикам. Тому влітку 2024 році, очікується максимум 6 літаків, для яких є пілоти. Про це читайте в статті: Україна може отримати перші F-16 вже у липні, але кількість літаків обмежена. Партнери дещо прискорились з підготовки, але все одно, це не той рівень, який нам потрібен. Основна кількість літаків надійде в Україну лише у 2025-2026 році.

Також, не забуваймо, що Україна має захищатись від окупаційних російських військ кожного дня, і не може надіслати на навчання всіх наявних бойових пілотів на Захід для перенавчання.

Про F-16 Fighting Falcon

F-16 Fighting Falcon – це багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений американською компанією General Dynamics (нині Lockheed Martin). Літак здійснив перший політ у 1974 році та з того часу став одним із найпоширеніших і найуспішніших винищувачів у світі. F-16 відзначається високою маневреністю, здатен розвивати швидкість понад 2000 км/год і виконувати широкий спектр бойових завдань, включаючи повітряні бої, наземні удари та розвідку. Оснащений сучасними радарами, системами управління вогнем, він може нести різноманітне озброєння: ракети “повітря-повітря”, “повітря-земля”, бомби та керовані авіабомби. На сьогодні F-16 стоїть на озброєнні понад 25 країн світу.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше