Білий дім підтримав передачу Україні $300 млрд заморожених активів рф — Bloomberg

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримала законопроєкт, що дає змогу конфіскувати заморожені активи росії на суму близько $300 млрд, щоб направити їх на відновлення України. Це випливає із записки Ради національної безпеки (РНБ) США до Конгресу, де було підготовлено ініціативу, пише Bloomberg з посиланням на документ.

“Законопроєкт надасть виконавчій владі повноваження, необхідні для арешту російських суверенних активів на користь України”, – йдеться у записці. Високопосадовець агентства підтвердив позицію Білого дому.

Підтримка Байденом цього кроку з’явилася на тлі блокування республіканцями в Конгресі виділення Україні понад $60 мільярдів, частково через побоювання, що Вашингтон зазнає надто великого фінансового тягаря, зазначає видання.

Як йдеться у матеріалі, Білий дім намагається врівноважити це занепокоєнням тим, що такий крок може зашкодити репутації фінансової системи США та спровокувати втечу від долара.

Адміністрація президента також хоче погодити цей крок із союзниками по G7, особливо в Європі, де зберігається близько $200 мільярдів заморожених активів рф, і де менше підтримують їхній арешт, особливо в односторонньому порядку, зазначають автори публікації.

Питання обговорюватиметься на зустрічі країн G7 перед другою річницею початку війни в Україні.

Раніше Вашингтон доручив трьом робочим групам вивчити способи конфіскації російських активів до 24 лютого 2024 року, писала Financial Times. До цієї роботи підключилися Канада, Велика Британія та Японія. Однак Німеччина, Франція та Італія озвучили свої заперечення та назвали необхідним ретельно вивчити законність такого кроку.

За даними FT, розглядаються різні варіанти: від прямої конфіскації та витрати заморожених активів росії до використання доходів від них або застосування цих коштів як заставу для кредитів.

Згідно з даними Єврокомісії, країни G7, ЄС та Австралія у 2022 році заморозили активи ЦП на 260 млрд євро.Вони включають готівкові та державні облігації у євро, доларах та інших валютах. Переважна більшість із заблокованих у ЄС активів на суму близько 191 млрд євро було заморожено у бельгійському депозитарії Euroclear. Ще 19 млрд євро заарештувала Франція. Частка інших країн значно менша — так, наприклад, у Німеччині зберігаються активи приблизно на 210 млн євро. При цьому США заблокували активи лише на $5 млрд, писала FT.

  • У жовтні 2023 року ЄС та США підтвердили свої наміри передати Україні доходи від заморожених активів росії.
  • Використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги у відновленні України може завдати шкоди репутації євро, вважають ЄЦБ.
Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше