Через повінь під воду може піти єдиний у рф завод з виробництва нових БМП та БМД (офіційна мапа)

У прикордонних з Казахстаном регіонах рф продовжується масштабна повінь, яка була викликана аварійним скиданням з водосховищ. А одне з російських міст Курган ризикує постраждати найбільше, через розлив річки Тобол.

Попри те, що “велика вода” ще не дійшла до нього, там вже оголошена евакуація з районів, які точно підуть під воду, а при вищому рівні, вода затоплює більшу частину міста. Про це свідчать офіційні мапи від місцевої адміністрації міста.

На ній жовтими та червоними замальованими зонами показано те, що у будь-якому випадку піде під воду, бо це про рівень води у 7,7 метра та 9 метрів. А ось лініями – прогнози залежно від рівня води починаючи від 11 метрів до 14 метрів.

В цій ситуації найбільш цікавим є якраз територія “Курганмашзавода”, бо це єдиний у рф виробник нових бойових машин піхоти та десанту. Всі БМП-3 та БМД-4 виробляються саме на ньому. Також на ньому проходить модернізація БМП-2 на які встановлюються бойові модулі “Бережок”, виробництво БТР-МД “Ракушка”, “Спрут” та іншої бронетехніки.

А на мапі з прогнозами підтоплення його район знаходиться у межах позначки 12 метрів:

Водночас наразі навіть у рф публічно не говорять, який саме рівень води очікується у Кургані, даючи розпливчасті оцінки у понад 11 метрів, або “коридор” у 9-14 метрів.

Місцева ж влада Курагна говорить про те, що місто може уникнути катастрофічних наслідків, лише якщо складуться природні обставини. Пік підойму води очікується до 14 квітня.

Таким чином існують доволі аргументовані сподівання, що саме природа завдасть по російському виробнику зброї удар потужніший, ніж всі санкції разом узяті. Бо у випадку затоплення “Курганмашзавода” він призупинить свою роботу.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше