Чи є ймовірність видачі українцям електронних повісток – парламентарі дали відповідь

Секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ефірі телемарафону розповів, чи слід тепер очікувати на електронні повістки.

5 жовтня Верховна Рада підтримала законопроєкт із правками щодо е-реєстру військовозобов’язаних «Оберіг». У комітеті Ради з нацбезпеки розповіли, чи планується видача електронних повісток.

Електронний реєстр військовозобов’язаний під назвою «Оберіг» вже запрацював. Проте, як каже Костенко, є кілька нюансів.

Електронні повістки

Він зазначив, що не чув про наміри запровадити електронні повістки. За його словами, навіть, якщо їх запустять, то навряд чи вони розв’яжуть питання способу вручення повістки. По-перше, каже чиновник, електронні повістки мають надходити на смартфон у «Дію» абощо. Не всі громадяни мають смартфони. Хто не хоче в армію — може видалити повідомлення, не користуватися застосунком тощо. Не всі, наприклад, зможуть розібратися з електронним підписом — і потім буде важко встановити: людина не прийшла до військкомату, бо не розібралася чи просто не схотіла.

«Ті, хто хочуть в армію, вони побачать повістку і прийдуть. Ті, хто не хоче — то я не думаю, що це буде вирішенням питання саме вручення повістки», — заявив Костенко.

Крім того, зауважив посадовець, щоб ініціювати запровадження е-повісток, треба спочатку внести зміни до законодавства. Адже згідно із чинним законом повістки мають бути підписані на ім’я конкретної людини військкомом. Також вони мають вручатися особисто призовнику.

Повісток через «Дії» точно не буде

За словами заступниці голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Мар’яни Безуглої, через «Дію» електронні повістки точно не надсилатимуть.

«Повістку через смс чи в “Дії”? Ні, повістку в “Дії” ми точно не робитимемо в такому форматі», — зазначила посадовиця.

Безугла наголосила, що наразі немає механізму, який дозволяв би розсилати електронні повістки.

Реєстр призовників «Оберіг»: що це

Передбачається, що електронний реєстр допоможе:

  • спростити забезпечення військового обліку громадян і відповідно заходи мобілізації;
  • швидше виявити українців, які не стоять на військовому обліку;
  • прискорити процедуру надання статусу учасника бойових дій, пільг для родичів загиблих та тих, хто отримав інвалідність на війні;
  • військовозобов’язаним оновлювати свої персональні дані без візитів до ТЦК;
  • зменшити ризики корупції та бюрократію у військовій сфері.
Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше