Долітався: перший в історії вертоліт на Червоній планеті остаточно зламався

У 2021 році на Марсі сталася історична подія – на ньому з’явилася авіація. Це був Ingenuity – буквально смартфон з пропеллером – і цей марсіанський вертоліт справно подорожував Марсом останні три роки. Але нещодавно він долітався: по завершенню свого 72 польоту він пошкодив лопаті гвинта. NASA оголосило, що Ingenuity більше не буде виконувати польоти.

«Історична подорож Ingenuity, першого літального апарату на іншій планеті, завершилася, — сказав у заяві адміністратор NASA Білл Нельсон. – Цей дивовижний гелікоптер пролетів вище і далі, ніж ми собі уявляли, і допоміг NASA зробити те, що ми вміємо найкраще — зробити неможливе можливим».

Ingenuity запустили на Марс у лютому 2021 року, заховавши його в череві марсохода Perseverance. 19 квітня 2021 року гелікоптер став першим літальним апаратом з двигуном, який піднявся з поверхні іншої планети.

Цей крихітний гвинтокрил спочатку був розроблений для виконання лише п’яти тестових польотів протягом 30 днів. Не маючи змоги покинути свого робота-супутника, марсіанський гелікоптер перевершив всі очікування, виконавши 72 польоти та пролетівши в 14 разів далі, ніж планувалося. Загальний час польоту склав дві години.

Його успіх довів, що керований політ на Марсі можливий, прокладаючи шлях майбутнім літальним апаратам, які зможуть літати над різними світами Сонячної системи.

За останні три роки Ingenuity повністю переріс етап випробувань і став зручним помічником Perseverance, оновленим за допомогою можливості самостійно вибирати місця посадки на Марсі та допомагати своєму другові-марсоходу подолати підступну місцевість іншої планети.

За даними NASA, під час свого останнього польоту Ingenuity досяг максимальної висоти 12 метрів і завис над поверхнею Марса 4,5 секунди, а потім почав знижуватися зі швидкістю 1 метр на секунду. Однак безпосередньо перед тим, як приземлитися на поверхню Марса, Ingenuity втратив зв’язок із марсоходом Perseverance. Ingenuity покладається на Perseverance, щоб забезпечувати свій зв’язок із Землею, використовуючи антени марсоходу для обміну даними зі швидкістю близько 100 кілобіт на секунду.

Без допомоги наземного керування Ingenuity міг невдало приземлитися, що призвело до пошкодження його лопатей. NASA все ще з’ясовує причини зникнення зв’язку.

Джерело techtoday

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше