Генеральний директор Nvidia заявив, що ШІ зможе пройти будь які людські тести вже через п’ять років

Дженсен Гуанґ (Jensen Huang), керівник провідної компанії з виробництва чіпів Nvidia, в тому рахунку й для штучного інтелекту, нещодавно поділився своїми думками про те, коли ми можемо очікувати на появу штучного загального інтелекту (AGI). Виступаючи на економічному форумі в Стенфорді, Гуанґ заявив, що AGI може стати реальністю вже за п’ять років, якщо виходити з певних визначень цього терміну. Він вважає, що якщо оцінювати здатність ШІ проходити різноманітні людські тести, то ми наближаємось до такої мети досить швидко. Зараз системи ШІ вже можуть успішно складати, наприклад, юридичні іспити, а Гуанґ передбачає, що через п’ять років вони зможуть подолати й більш спеціалізовані випробування, такі як у галузі медицини, зокрема у гастроентерології.

Проте, з іншого боку, Гуанґ зазначив, що досягнення AGI може зайняти значно більше часу, якщо виходити з інших визначень. Основна проблема полягає в тому, що науковці досі сперечаються про те, як саме працює людський розум, що ускладнює завдання для інженерів, які намагаються створити машини, здатні мислити як люди.

Крім того, він торкнувся питання потреби в більшій кількості заводів для виробництва чіпів, що необхідні для розвитку індустрії ШІ. За словами Гуанґа, хоча потреба в нових виробництвах безсумнівна, необхідно також звертати увагу на поліпшення алгоритмів та обчислювальних процесів ШІ, що дозволить з часом зменшити потребу в апаратних ресурсах. Він вважає, що ефективність обчислень може зрости в мільйони разів за наступні десять років, що свідчить про швидкий розвиток технологій та зміну підходів до їх використання.

Джерело Reuters

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше