Як боротися з безсонням та порушеннями сну
Безсоння – головний ворог здоров’я! ВООЗ навіть запровадила Міжнародний День сну, який у світі відзначають 18-го березня. У такий спосіб провідні науковці та лікарі намагаються привернути увагу до важливості нічного відпочинку для нормального функціонування людського організму. Щоб хвороби оминали, потрібно вміти відкладати всі, навіть найнагальніші, справи, і – висипатися. Адже через стрес, постійне перенапруження, надмірну роботу і відсутність режиму можуть виникнути серйозні проблеми зі сном, яких не так просто позбутися.
Інколи єдиний порятунок – це якісні ліки на натуральній основі. Натуральне та безпечне снодійне за доступними цінами можна вибрати в аптеці «Бажаємо здоров’я» https://apteka.net.ua/ru/medikamenty/snotvornye. Кваліфіковані фармацевти потурбувалися, щоб ви щоранку прокидалися сповненими сил, енергії та жаги до життя.
Чому важливо висипатися?
У стародавній Греції сни вважали посланнями богів. Єгиптяни своїх фараонів називали дітьми Ра (бога сонця), а їхній сон – священним. Цілком можливо, що священність обіймів Морфея – аж ніяк не перебільшення. Оскільки під час сну мозок позбавляється від всього зайвого, «зчищаючи» з нейронних сполук непотрібні білки.
А в Україні говорять: «міцно спати» – це «складати іспит на пожежника». Адже головна ділова якість рятувальників – засипати в будь-який час доби, за будь-яких обставин, а також швидко прокидатися і їхати на виклик, якщо пролунав звук сирени. Аби залишатися завжди в тонусі та бути здатним допомогти не лише собі, але й іншим, потрібно гарно висипатися.
Повноцінний нічний сон – необхідна умова для підтримання фізичного та психічного здоров’я протягом довгих років. Це ефективний спосіб профілактики серцево-судинних патологій, боротьби з зайвою вагою і нервовими розладами. Натомість постійний «недосип» значно погіршує якість життя: людина стає дратівливою, замкнутою, зацикленою на проблемах, сходить нанівець почуття гумору, погіршується пам’ять, загострюються хронічні захворювання.
Як позбутися руйнівного безсоння?
Щоб щовечора поринати у бажаний сон, дотримуйтеся режиму дня, створіть у спальній кімнаті спокійну затишну атмосферу, регулярно займайтеся спортом, правильно харчуйтеся. За кілька годин до відпочинку відкладіть вбік мобільні телефони й постарайтеся розслабитися – не читайте новин і не обдумуйте розв’язання проблем.
Варто також замислитися про придбання засобів від безсоння. Сучасні снодійні препарати дозволяють швидко заснути й забезпечують відсутність нічних пробуджень.
Тільки люди, які відновлюються під час сну, здатні ефективно виконувати свої професійні та повсякденні обов’язки, жити повноцінно і використовувати свої резерви на всі сто відсотків.