Японці вперше в морі стріляли зі свого рейкотрона: що відомо про цю зброю

Сьогодні японці тестують прототип свого рейкотрона, але подальша доля цього проєкту поки що під великим питанням.

Агенція з закупівель технологій та логістики (Acquisition Technology & Logistics Agency, далі — ATLA), що входить до складу оборонного відомства Японії, заявила про перші успішні випробування електромагнітного рейкотрона середнього калібру з корабля, проведені спільно з морськими силами самооборони країни (JMSDF).

В ALTA заявили, що Японія “вперше у світі провела випробування рейкової гармати з корабля” і що Агенція “наполегливо сприяє ранньому розгортанню технології”, водночас точні подробиці про те, коли відбулися випробування та більш детальні дані про цю подію поки що не розголошуються, розповідають у виданні The War Zone.

На опублікованих кадрах від ALTA можна побачити низку пострілів, здійснених з рейкотрона під різними кутами — наразі відомо, що цей рейкотрон може стріляти 40-мм боєприпасами масою 320 г з початковою швидкістю у 2230 м/c або ж 6,5 Маха.

Прототип японської рейкової гармати використовує 40-мм боєприпаси, фото — стоп-кадр з відео Acquisition Technology & Logistics Agency

Щодо історії появи цього рейкотрону, то згадується, як ще у 1990 році японський Дослідницький центр наземних систем (GSRC ALTA) розпочав роботи над базовою 16-мм рейковою гарматою. У 2016 у країні стартували роботи зі створення зразка для боротьби з повітряними та надводними цілями, а в 2018 році та ж ALTA оприлюднила кадри дослідно-конструкторського рейкотрона.

Водночас у травні 2022 року GSRC ALTA з Japan Steel Works отримав контракт на 47,9 млн доларів на дослідження та розробку прототипу рейкотрона, який вперше був представлений у травні 2023 року і кадри випробування якого якраз і демонструються сьогодні.

Постріл з рейкотрона, стоп-кадр з відео Acquisition Technology & Logistics Agency

Окремо варто наголосити на тому, що йдеться поки що про прототип рейкової гармати — наскільки зрештою успішним виявиться проєкт і чи не закриють його згодом наразі сказати важко, особливо з урахуванням того, що, наприклад, у США після 16 років робіт закрили проєкти з розробки рейкотронів.

А оскільки японці планують використовувати цю зброю передусім на кораблях (хоча розглядають також і наземні варіанти), то до повноцінної боєздатної системи їм ще доведеться пройти доволі серйозний шлях, вирішуючи низку питань з агресивним морським середовищем, спекою та холодом, іншими факторами. Водночас у випадку успіху рейкотрон може стати цікавою зброєю для боротьби з такою зброєю, як гіперзвукові ракети.

Джерело thedrive

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше