ЄС створить фонд відновлення України на гроші, конфісковані у росіян

Євросоюз має намір запропонувати Україні допомогу для покриття фінансового дефіциту у розмірі $15 млрд протягом наступних трьох місяців.

Європейський союз створить фонд RebuildUkraine, який використовуватиме для відновлення України активи, які раніше вилучені у російських громадян, які потрапили під санкції. Про це повідомило агентство Bloomberg.

Європейська комісія вважає, що масштаби необхідних коштів перевищують можливості блоку, а тому має намір запропонувати використати нові гранти, які надходять від держав-членів та третіх країн.

‘З огляду на масштаб кредитів, які, ймовірно, будуть потрібні, комісія також може бути уповноважена залучати кошти для фінансування кредитів на ринках капіталу від імені ЄС’, – йдеться у проекті, з яким вдалося ознайомитись агентству.

ЄС має намір запропонувати Україні допомогу в координації з союзниками та багатосторонніми організаціями, щоб допомогти їй покрити фінансовий дефіцит у розмірі $15 млрд протягом наступних трьох місяців.

Єврокомісія запропонує Києву від €7 до €9 млрд у вигляді кредитів для фінансування невідкладних рахунків уряду як частину пакету, який ще обговорюється.

Відповідно до проекту держави-члени запропонують Україні нові гарантії для надання довгострокових кредитів, а гранти з бюджету підуть на субсидування відсоткових платежів.

За словами представника ЄС, там усвідомлюють, що їм доведеться фінансувати левову частку відновлення України протягом наступних десяти років чи довше. Тому ці зусилля повинні поєднувати фінансування ЄС, внески держав-членів та підтримку європейських фінансових інституцій, включаючи Європейський інвестиційний банк.

Джерело ubr

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше