Інвестори почали платити мільйони доларів за купівлю земельних ділянок у метавсесвіті

Не секрет, що вартість нерухомості у багатьох регіонах світу зростає стрімкими темпами. До цієї цілком звичної «лихоманки» додався новий тренд — деякі готові платити мільйони доларів не в Нью-Йорку або на інших популярних майданчиках, а в місцях, які взагалі не мають реального втілення — у віртуальному світі.

Земля, що продається, зберігається буквально на серверах — віртуальні світи, сукупно названі «метавселеною», готові запропонувати фактично необмежені площі. Хоча віртуальні майданчики існували й раніше, з моменту оголошення Meta про створення метавсесвіту в останні місяці деякі лоти подорожчали на 400-500%.

Поки що люди взаємодіють у віртуальному світі, як «мультяшні» аватари — практично як у відеогрі з мультиплеєром. Для відвідування вони можуть користуватися як звичайними комп’ютерами з моніторами, так і новими технічними рішеннями – Meta та інші компанії мають довгострокові стратегії розробки VR-гарнітур та периферії на кшталт серії Oculus. За деякими оцінками, сукупний метавсесвіт може в найближчому майбутньому зрости в бізнес вартістю $1 трлн.

Відомо, що власні аватари мають багато популярних артистів на зразок Джастіна Бібера (Justin Bieber) та Аріани Гранде (Ariana Grande), а також інші не менш популярні шоумени.

За деякими даними, недавно ділянка землі в одному з найпопулярніших віртуальних світів Decentraland була продана за $2,5 млн. За даними місцевих «рієлторів», ціни в останні місяці зросли на 400-500%. У світі Sandbox агентство віртуальної нерухомості Republic Realm витратило на ділянку землі рекордні $4,3 млн. Експерти вважають, що для деяких користувачів цифровий світ не менш важливий, ніж віртуальний, якщо не важливіший.

За даними Джаніна Йоріо (Janine Yorio), що володіє компанією Republic Realm, минулого року її компанія продала 100 віртуальних приватних островів по $15 000 кожен. Тепер вони продаються по $300 000 – цілком можна порівняти з ціною середньостатистичного будинку в США.

При цьому експерти галузі вважають, що інвестиції у віртуальну землю є досить ризикованими. Головне, що має значення – її місцезнаходження. У віртуальному світі, як і реальному, є території, куди люди йдуть насамперед. Як правило, це місця масового збору персонажів і такі майданчики обов’язково будуть ціннішими, ніж території, де нічого не відбувається. Як приклад наводиться віртуальний будинок відомого репера Снуп Дога (Snoop Dogg) – хтось заплатив $450 000, щоб стати його віртуальним сусідом у Sandbox.

Експерти з місцевої цифрової нерухомості наголошують, що сусіди мають важливе значення і тут — усі прагнуть зібратися до груп, які розділяють спільні інтереси. При цьому придбання віртуальної землі набагато простіше придбання справжньої ділянки – її можна зробити буквально за хвилини, заплативши або безпосередньо платформі, або посереднику, що вже володіє територією. Після цього власники можуть зайнятися будівництвом, прикрасою, розбудовою. ‘Це код’, – констатує Йоріо.

Проте, вона рекомендує інвестувати в цифрові території лише ті кошти, які в разі чого громадяни будуть готові втратити, оскільки ціни на місцеву нерухомість дуже волатильні, хоча в деяких випадках такі придбання можуть принести і більший прибуток.

Джерело 3dnews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше