Ізраїльські танки Merkava почали оснащувати “мангалами” з урахуванням українського досвіду

Армія оборони Ізраїлю розпочала масове оснащення танків Markava надбудовами, призначеними для захисту від безпілотників ХАМАС. В Україні подібні конструктивні рішення отримали узагальнену назву “мангал”.

ЦАХАЛ намагається захистити свою бронетехніку від атак безпілотників. У перший день ескалації конфлікту палестинці вразили танк Merkava з повітря, скинувши на нього кумулятивний боєприпас з безпілотника.

На наведеному нижче фотознімку можна побачити, що встановлення “мангалів” дійсно є масовим явищем. На ньому зображено щонайменше дев’ять машин Merkava Mk.4M з привареними до башт металевими сітками.

У російсько-українській війні “мангали” використовують досить давно. Більш ефективного способу захисту бронетехніки від ворожих дронів ще не вигадано. Як виявилося, проблема з БПЛА актуальна і для сучасних ізраїльських танків з комплексом захисту Trophy. У нього є “сліпа зона”. Комплекс не в змозі перехоплювати засоби ураження противника у верхній півсфері.

У жовтні бойовикам ХАМАС вдалося вразити ізраїльський танк за допомогою гранати ПГ-7ВР, яка була скинута з безпілотника.

Джерело OSINTtechnical

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше