Kaplan MT: турецька відповідь Leopard 1A5 з перспективою перевершення

Армія Бразилії готується до випробувань середнього танка турецької збірки Kaplan MT. За підсумками тестування буде ухвалено рішення про доцільність купівлі цих машин для потреб збройних сил країни. Раніше Туреччина продала деяку кількість Kaplan MT в Індонезію.

Передбачається, що середні Kaplan MT прийдуть на зміну наявним у розпорядженні Армії Бразилії танкам Leopard 1A5 (близько 300 одиниць) та M60 (кількість танків цієї моделі, які експлуатує найбільша країна Латинської Америки, не уточнюється).

Інформацію про готовність бразильського Міноборони провести тестування турецьких “Капланів” опублікував польський медіа-ресурс ZBiAM.

Доставлення експериментальних зразків Kaplan MT до Бразилії очікується в травні-2024. На першому етапі буде проведено показові заїзди для демонстрації можливостей машин, після чого стартують повноцінні випробування.

Деталі потенційної угоди щодо “Капланів” не розкриваються. Інформації про можливу локалізацію складання цих машин на території Бразилії на поточний момент немає.

Характеристики Kaplan MT:

  • маса – 35 тонн;
  • екіпаж – 3 людини;
  • потужність силової установки – 711 “конячок”;
  • озброєння – гармата калібру 105 мм виробництва бельгійської фірми John Cockerill у башні від фірми СMI.

Якщо Міноборони Бразилії схвалить закупівлю Kaplan MT для потреб збройних сил країни, це створить передумови для експорту турецької машини в інші країни “глобального Півдня”, сходяться на думці експерти.

Історія розробки

Kaplan MT (також відомий як Harimau в Індонезії) – спільний проєкт турецької компанії FNSS та індонезійської PT Pindad, запущений у 2017 році. Серійне складання стартувало 2023 року.

Порівняння з Leopard 1A5

Kaplan MT має більш сучасну броню, озброєння і систему управління вогнем.

Kaplan MT набагато мобільніший та економічніший.

Leopard 1A5 – старіший танк, розроблений у 1960-х роках.

Leopard 1A5 зазнав кількох модернізацій, проте його можливості все одно залишаються обмеженими.

Конкуренти

Основними конкурентами Kaplan MT у сегменті середніх танків є південнокорейський K2 Black Panther, китайський VT4 та іспанський ASCOD.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше