Кінець епохи, листи в Німеччині більше не доставлятимуть авіапоштою

У Німеччині завершилася 63-річна епоха авіапошти після того, як поштовий оператор Deutsche Post закрив три останні внутрішні авіамаршрути. З квітня всі листи по країні доставляють тільки вантажівками.

Серед причин такого рішення – екологія та падіння попиту на швидку доставку листів. За заявою Deutsche Post, перехід на наземний транспорт знизить вихлопи на 80% порівняно з літаками, а після появи електронної пошти та месенджерів більше немає потреби доставляти звичайні листи адресату наступного дня.

Уперше Deutsche Post запустив доставку пошти літаками по Німеччині 1961 року. Авіалайнери виконували перевезення вночі, завдяки чому листи опинялися в адресата вже наступного дня.

Майже всі перевезення тоді виконувала авіакомпанія Lufthansa. Виняток становили листи до Берліна – їх возили літаки американської авіакомпанії PanAm, оскільки доступ німецьким авіакомпаніям до міста був заборонений після Другої світової війни.

У 2005 році основний вузловий аеропорт Lufthansa у Франкфурті перестав використовуватися для оброблення пошти через заборону на нічні польоти, а у 2008 році від доставки авіапошти Німеччиною відмовилася Lufthansa.

Розвиток інтернету істотно змінив попит на швидке доставлення листів по країні. У 1996 році Deutsche Post доставляла літаками 26 авіакомпаній щоночі 430 тонн пошти в 26 німецьких міст.

До кінця епохи авіапошти в Німеччині, у березні 2024 року, залишалося тільки три маршрути – Штутгарт-Берлін, Ганновер-Мюнхен і Ганновер-Штутгарт. Ці лінії обслуговували шість літаків, які перевозили 53 тонни пошти щоночі, що еквівалентно 1,5 млн листів.

Джерело avianews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше