Ковзаючий рюкзак полегшує ношу і виробляє електрику

Тягти на собі важкий рюкзак – досить обтяжливе заняття. Щоб полегшити ношу туристів і вчених, що працюють в полі, китайські вчені розробили пристрій, який не тільки робить сумку легше, але і використовує рух людини, щоб виробляти електроенергію.

Основна секція рюкзака, придуманого інженерами Університету Цінхуа, кріпиться на рамі й ковзає по рейках вгору і вниз. При ходьбі ця частина рюкзака рухається разом з власником, піднімаючись більш-менш на його висоту, повідомляє New Atlas.
Така технологія дозволяє скоротити вертикальне коливання вантажу на 28,75%, що призводить до зниження вертикальної сили на 21%. Іншими словами, 30 кг вантажу будуть відчуватися як 23,7 кг.

До того ж рюкзак оснащений трибоелектричним наногенератором, який перетворює енергію рюкзака, що рухається по рейках, в електрику. Його ККД при нормальних умовах ходьби становить 14% – не так багато, але достатньо для того, щоб поповнити запас батареї електронного годинника, світлодіодів або люмінесцентної лампи.

Розробники передбачили також можливість заряджати під час ходіння вбудований в рюкзак акумулятор. Така модель може стати в пригоді мандрівникам, спортсменам і рятувальникам далеко від цивілізації.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше