Литва, Латвія та Польща проведуть навчання із закриття кордону з білоруссю

Литва, Латвія та Польща візьмуть участь у регіональних навчаннях, метою яких стане перевірка узгоджених алгоритмів під час закриття кордону з білоруссю. Про це заявила міністр внутрішніх справ Литви Агнє Білотайте, пише «Інтерфакс».

На зустрічі обговорювався «загальніший контекст можливих ситуацій».

«Сьогодні ми підтвердили, що той формат, який був у Варшаві, і наші спільні дії — це дуже серйозний сигнал насамперед для Білорусі», — зазначила міністр після зустрічі у Вільнюсі з представниками МВС Латвії, Естонії, України, Фінляндії, Польщі та Норвегії. .

Наприкінці серпня міністри внутрішніх справ Литви, Латвії та Польщі погодили, що кордони з білоруссю можуть бути закриті у разі збройного інциденту чи прориву нелегальних мігрантів. Оперативний обмін інформацією та прийняття рішень здійснюватимуться на різних рівнях, починаючи зі служб та закінчуючи міжурядовим рівнем. Сторони також домовилися про запровадження подібних критеріїв реагування на загрози на кордоні. Міністр також наголосила, що навчання будуть спрямовані на перевірку ефективності алгоритму у регіональному контексті.

Раніше повідомлялося, що 1 січня 2026 року Уряд Латвії планує припинити мовлення громадських ЗМІ російською мовою.

Джерело interfax

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше