Має російське “серце”: в Індії випробували безпілотник зі схемою “літаюче крило”

У Індії провели випробування безпілотника з аеродинамічною схемою “літаюче крило”. Відомо, що у дроні використовується двигун російського виробництва.

Про це повідомляє Міністерство оборони Індії.

Випробування проводилися Організацією оборонних досліджень і розробок (DRDO) на авіаційному випробувальному полігоні в Читрадургі, штат Карнатака.

Цей БПЛА спроєктований і розроблений DRDO, що входить до складу Дослідницько-конструкторського бюро з аерокосмічних розробок.

Перший політ цього літального апарату був проведений у липні 2022 року, після чого було проведено ще шість льотних випробувань у різних конфігураціях з використанням двох прототипів.

Повідомляється, що ці льотні випробування дозволили досягти успіхів у розробці надійної аеродинамічної схеми та системи керування.

Дрон виготовлений з легкого композитного матеріалу на основі вуглецевого препрегу, розробленого в Індії. Крім того, композитна структура, просочена волокнистими датчиками для моніторингу стану конструкції.

Після польоту дрон здійснив автономну посадку, це стало можливим завдяки об’єднанню даних бортових датчиків з супутниковими GPS Aided GEO Augmented Navigation (GAGAN).

У пресрелізі Міноборони Індії назва дрона не згадується, однак судячи з фото можна припустити, що мова йде про SWiFT (Stealth Wing Flying Testbed).

SWiFT є зменшеною версією безпілотника Ghatak, він приблизно у вісім разів менший його за розмірами. Дрон Ghatak розробляється переважно як ударний бойовий літак.

Дрон виконаний за схемою літаючого крила з повітрозабірником над передньою частиною фюзеляжу. Його вага більше тонни.

Довжина SWiFT – чотири метри, розмах крила – п’ять метрів. Апарат оснащений невеликим турбореактивним двигуном ТРДД-50АТ від російської компанії “Сатурн”, який переважно застосовують у крилатих ракетах зокрема у російській Х-35Э.

Сопло двигуна у SWiFT виконано малопомітним, воно максимально приховане у корпусі. Це зроблено для зменшення інфрачервоної та радіолокаційної сигнатури літального апарата.

Безпілотник-демонстратор може літати на відстань до 200 кілометрів.

Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше