Майбутнє вже тут: автомобіль-літак здійснив успішний політ з пасажиром (відео)

Компанія KleinVision виконала перший пасажирський політ на літаючому автомобілі: AirCar з водієм-пілотом та пасажиром піднявся в небо зі злітної смуги аеропорту П’єштяні у Словаччині.

Почесне право стати першим пасажиром літаючого автомобіля було надано легендарному французькому композитору Жан-Мішель Жарру. Прокатали його над довколишніми заквітчаними лугами, вбраними у листя лісами, виноградниками та чепурними хатинками словацьких селян.

Швидкість літака-автомобіля була в межах 200-250 кілометрів на годину, хоча в максимальному режимі польоту цей ЛА може тримати 290 км/год та літати на висоті до 5,4 км. Про це повідомляє KleinVision.

Спочатку музиканту показали ангар з літаком, розповіли про його особливості. Виникало таке враження, що KleinVision розповідає і показує можливості літаючого автомобіля не стільки гостеві й пасажиру, скільки ймовірному клієнту. Композитору така покупка по кишені, хоча пересічній людині цінник у $500 000 непіднімний.

Зручність такого автомобіля в тому, що він має допуск до експлуатації на дорогах загального користування та політний сертифікат літального апарату. З режиму автівки гібрид потребує всього 90 секунд для випуску крил і підготовки до польоту. Зліт виконується як з бетонної смуги аеропорту, так і з твердої трав’янистої поверхні чи ґрунтової дороги.

Якщо для поїздки автотрасою водієві потрібно мати лише водійське посвідчення категорії В, то для польотів слід пройти хоча б курси підготовки пілотів малої авіації. Цілком ймовірно, що композитор Жан-Мішель Жарру вже кинув оком на літак, поки черга на нього не така й велика.

AirCar є одним з перших літаючих автомобілів з офіційним сертифікатом придатності до польотів (2022 рік). Він спроможний подолати відстань до 1000 км в режимі польоту і проїхати на землі понад 500 км.

До 2026 AirCar може потрапити на ринки багатьох європейських країн і навіть азіатських.

 

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше