Маск сподівається відправити Starship на орбіту в травні

Орбітальні випробування космічного корабля нового покоління, яке приватна компанія SpaceX будує в Техасі, можуть відбутися в травні. Як написав у Твіттері Ілон Маск, у квітні будуть готові двигуни Raptor, ще місяць піде на їхнє встановлення та налагодження, після чого ракета-носій Super Heavy зможе вперше злетіти в космос.

«Наступного місяця у нас буде 39 придатних для польоту двигунів Raptor, потім ще місяць на інтеграцію, так що є надія провести випробувальний політ у травні»,— написав Маск у відповідь на питання CNBC.

Starship – майже 120-метровий багаторазовий космічний корабель, який SpaceX розробляє вже кілька років і на якому збирається доставляти вантажі в будь-яку точку Землі, на орбіту, Місяць та Марс. У лютому Ілон Маск провів презентацію на полігоні Starbase в Техасі, де розповів про графік випробувань та труднощі, а також пообіцяв знизити вартість запуску важкої ракети вантажністю 100 тонн до $10 млн, тобто до 10 доларів кілограм.

Компанія завершила цикл висотних льотних випробувань, у яких використовувалися прототипи корабля, але наступний важливий етап була змушена перенести. Орбітальний політ мав відбутися ще минулого року, але був відкладений на кілька місяців. Одна з причин – відсутність остаточного дозволу на запуск надважких ракет з нинішнього космодрому в Бока-Чіка, Техас. Федеральне управління цивільної авіації обіцяло дати відповідь у кінці березня.

Інша складність, яку необхідно було подолати компанії для того, щоб почати орбітальні випробування – виробничого характеру, і пов’язана з рідинними двигунами закритого типу Raptor. Про це стало відомо ще восени 2021 року з листа, який Маск розіслав співробітникам SpaceX. У ньому він просить проявити лояльність компанії й зробити трудовий подвиг, інакше перед SpaceX «стає реальна небезпека банкрутства».

Проєкт двоступеневого космічного корабля надважкого класу, що нагадує Starship, є і Китаю. Проте, в той час, як Starship та Super Heavy розробляються з вантажністю 100 тонн, китайська система братиме на борт у 5 разів менше – близько 20 тонн. Пояснюється це, певне, використанням газогенераторного двигуна.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше