Масово виводять кошти та розлучаються, законопроєкт про мобілізацію викликає непередбачувані наслідки

Колишній спікер Ради Дмитро Разумков зазначив, що документ все ж таки встигнуть доопрацювати в профільному комітеті до 10 квітня та одразу винесуть його на розгляд до сесійної зали парламенту.

За той час, доки народні депутати вносили правки до законопроєкту №10449 щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, з банківських рахунків українців було виведено 27,4 млрд грн та значно зросла кількість перереєстрації автомобілів. Це пов’язано з нормами, які були, а деякі досі залишаються у самому законопроєкті. Про це Новини.LIVE розповів колишній голова Верховної Ради України, народний депутат Дмитро Разумков.

“Прибрали норму про блокування рахунків… Він (законопроєкт, — ред.) ще не прийнятий, але лише за січень 2024 року із рахунків українців було виведено 27,4 мільярда гривень. Це більша шкода для України, аніж на початку вторгнення це зробила Росія”, — сказав Разумков.

Норма про блокування консульських послуг для ухилянтів, за словами нардепа, призвела до того, що українці масово кинулись переоформлювати закордонні паспорти, щоб вони були дійсними ще 10 років і не було потреби повертатись в Україну.

Разумков уточнив, що в законопроєкті досі залишається норма про позбавлення ухилянтів водійських посвідчень і це також має свої наслідки.

“З’явилася додаткова кількість розлучень, плюс в декілька разів збільшилась кількість переєстрації автотранспорту на близьких родичів. Тобто люди у нас максимально йдуть із цього процесу”, — зазначив Разумков.

Насамкінець ексголова ВРУ припустив, що документ все ж таки встигнуть доопрацювати в профільному комітеті до 10 квітня та одразу винести його на розгляд до сесійної зали парламенту.

Нагадаємо, 7 лютого 243 народні депутати ухвалили у першому читанні законопроєкт щодо посилення мобілізації в Україні. Попри те, що оборонний комітет парламенту рекомендував прийняти документ без додаткових пропозицій, Верховна Рада вирішила залишити звичайну процедуру для розгляду цього документу — тобто 14 днів для внесення правок, їх опрацювання та друге читання. До 21 лютого (коли завершився термін внесення правок) народні обранці подали 4 269 правок, що є одним з рекордів, встановлених у ВРУ.

29 лютого, комітет з питань національної безпеки, оборони й розвідки розглянув блок питань про скасування відстрочки аспірантів, які навчаються на контрактній формі. Нардепи внесли зміни до документа, якими звільнили від призову одиноких та багатодітних батьків, родичів людей з інвалідністю I-II групи, а також опікунів неповнолітніх.

29 березня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що після проведення аудиту певних військових підрозділів командування українських збройних сил переглянуло потребу в мобілізації. Остаточне число істотно зменшиться і не перевищить 500 тисяч осіб. 5 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що мобілізація буде набагато м’якшою

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше