Міністр оборони Польщі готовий допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив про готовність допомогти Україні у поверненні чоловіків призовного віку до виконання їхніх громадянських обов’язків. Ця ініціатива з’являється на тлі певного суспільного невдоволення в Польщі, де деякі громадяни обурюються, бачачи молодих українців, які працюють у готелях та кафе, в той час, як Польща “робить значні зусилля для підтримки України“.

Міністр зазначив, що його країна вже раніше пропонувала допомогу в цьому напрямку і висловив готовність до подальшої підтримки, якщо Київ звернеться з відповідним запитом, особливо у випадках, коли українські чоловіки можуть втратити право на перебування в Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів.

Станом на січень 2024 року в країнах ЄС проживає близько 4,3 млн українців, з яких приблизно 860 тисяч — дорослі чоловіки. Польща надала статус тимчасового захисту 950 тисячам українців, що є одним із найвищих показників серед європейських країн. Загалом ООН оцінює як мінімум 10 мільйонів українських мігрантів за останні два роки.

Додатково, уряд України ввів обмеження на видачу паспортів своїм громадянам за кордоном у віці від 18 до 60 років, які тепер можуть отримати документи тільки через територіальні органи або підрозділи міграційної служби в Україні. 23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також повідомив про призупинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку, що перебувають за кордоном.

Офіційної реакції ЄС та Києва на це поки що нема. Водночас офіційні особи ЄС заявили, що вони не будуть дискримінувати українських чоловіків по гендеру, через те, що вони не розділяють гендери які в ЄС мають однакові права та обов’язки.

Джерело DEV.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше