Міноборони розширило перелік приданих до військової служби осіб – наказ

Відповідно до наказу Міноборони №490, відтепер до військової служби призиватимуть осіб, які раніше вважались «обмежено придатними» за станом здоров’я. Окрім цього, спростили вимоги до фізичного здоров’я особам, які служитимуть у десантно-штурмових військах та морській піхоті у воєнний період.

Про це повідомило видання Ukrainian Military Pages.

За даними видання, відтепер за «спірними» статтями придатними визнаватимуть осіб з наступним переліком захворювань:

  • 2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
  • 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • 5-в – безсимптомний ВІЛ;
  • 13-в – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
  • 14-в – легкі короткотривалі хворобливі прояви розладів психіки;
  • 17-в – невротичні, пов’язані зі стресом і соматоморфні розлади при помірно виражених, короткотривалих проявах, з астенічним станом;
  • 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи;
  • 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади.

Наголошується, що тепер ВЛК повинна ухвалити постанову про придатність «обмежено придатних» військових до служби за конкретною військовою спеціальністю.

У разі визнання військовослужбовця непридатним до служби за військовою спеціальністю, командир може направити його на ВЛК для визначення придатності до служби за новою військовою спеціальністю.

Уточнюється, що порядок проходження військової служби особами, яких визнано обмежено придатними, визначається Положенням про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело ukrmilitary
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше