Мінцифра працює над секретним проєктом із запровадження англійської мови як повноцінної другої мови в Україні

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що працює над впровадженням в Україні проєкту, що наблизить англійську мову до максимального поширення. Про це йдеться в матеріалі видання «Бабель».

За даними видання, на платформі «Дія. Цифрова освіта», а згодом і в застосунку будуть курси англійською мовою, і також додадуть тест на рівень її знання.

Федоров зізнається, що в Мінцифри займаються секретним проєктом ― хочуть запровадити в Україні англійську як повноцінну другу мову, але не державну, а для бізнес-спілкування.

Це завдання від президента. Деталі проєкту Федоров не розкриває, але його планують запустити наступного року.

Мета прагматична: у Мінцифри проаналізували країни, які пріоритезували вивчення англійської, — усі показали зростання ВВП. У самого Федорова англійська в школі та універі була слабка, тепер доводиться займатися нею щодня. Але міністр зізнається, що нехтує домашніми завданнями, тому процес затягується.

Так сам на платформі «Дія.Цифрова освіта», де наразі є чимало онлайн-курсів, скоро за допомогою освітніх серіалів і онлайн-уроків можна буде проходити різні курси, отримувати сертифікат і одразу подаватися на вакансії у своєму регіоні. Перемовини про партнерство з найбільшими порталами з пошуку роботи вже провели.

«Там сильно [міністр економіки] Юлія Свириденко „пушить“ державні вакансії», ― зауважує Федоров, маючи на увазі, що на порталі будуть і такі варіанти.

Заступниця Федорова з питань євроінтеграції Валерія Іонан пояснює, як це має працювати. «На платформі є 200 освітніх серіалів. Людина обирає напрям, складає профільний тест, програма визначає рівень підготовки та сама створює програму з різних освітніх серіалів. На інших освітніх платформах ми такого не бачили», ― переконує вона.

Ще одна нова мета, що насправді була актуальна й до війни, ― Федоров хоче оцифрувати 100% держпослуг і зробити так, щоб там, де не має бути держави, її не було. За його підрахунками, це мінус 50—70 тисяч чиновників і мінус 4—5 міністерств.

«На початку війни [в Кабміні] працювали десь 25% людей, і нічого не зламалось, усе вирішували швидко», ― згадує Федоров.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше