“Монстр-бомба путіна”: в росії розпочали масове виробництво літаючої бомби – BILD

Росія, очевидно, розпочала масове виробництво своєї найважчої на сьогодні планерної бомби й тепер все частіше застосовує ФАБ-1500-М54. Про це пише німецьке видання BILD.

Нещодавно росіяни скинули таку 1,5-тонну вибухівку на житловий масив Красногорівки поблизу Донецька. FAB-1500 врізався в середину житлового кварталу і був помітний здалеку.

Російські пропагандисти зняли атаку з двох ракурсів.

На цих кадрах видно, як крилата 1,5-тонна бомба мчить з півдня до восьмиповерхової багатоповерхівки. Через секунду потужний вибух прогримів у атакованому житловому районі. В результаті виникла вогняна куля заввишки 20 поверхів.

Бомба падає на багатоповерхівку біля Донецька. Фото Bild
Вогненна куля більш ніж удвічі перевищує висоту восьмиповерхового житлового будинку. Фото Bild

 

ФАБ-1500-М54 – це оновлена ​​версія бомби КАБ-1500, розробленої в Радянському Союзі в 70-х роках. Її використовували з 80-х років. Проте, на відміну від попередніх моделей, ФАБ-1500 має специфічний планерний корпус, що становить загрозу для наших військових.

Бомба, яка важить 1500 кілограмів, в тому числі 675 кілограмів вибухівки, тепер може летіти на відстань до 40 кілометрів, коригувати свій курс за допомогою супутникової або лазерної навігації й влучати в ціль з точністю до 20 метрів. Російські військові блогери навіть заявляють про дальність польоту понад 70 кілометрів. Проте поки що немає жодних доказів цього.

Оскільки радіус удару становить понад 200 метрів, FAB-1500 має таку низьку точність (порівняно з його західними аналогами), щоб завдати величезної шкоди.

Для українців використання москвою нової літаючої бомби-монстра – це жах. Нині вона майже не має засобів для збивання винищувачів-бомбардувальників Су-34, які скидають бомби за двадцять кілометрів від фронту, – зазначає BILD

Джерело bild

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше