“Можна влетіти в копійочку”: MacBook Pro масово ламаються через недоліки конструкції (фото)

Власники MacBook масово стикаються з поломкою, яка призводить до появи на екрані фіолетових вертикальних ліній. Фахівці звинувачують у ній невдалу конструкцію ноутбуків.

Проблема проявляється тоді, коли кришка MacBook відкрита під певним кутом. Її було помічено на кількох моделях ноутбуків від Apple. Засновник ремонтної служби iCorrect Рікі Панесар в коментарі Forbes зазначив, що проблема стосується пристроїв A1989, A2251, A2289, A2338 і A2141, які були випущені між 2018 і 2020 роками. Але і версії 2016−2018 років мають подібний дизайн, тож можуть бути чутливими до цієї несправності.

Фахівці припускають, що проблема виникає через гнучкий кабель екрана, який з’єднує дисплей з основним корпусом ноутбука. У точці з’єднання між екраном і клавіатурою є щілина, у якій може накопичуватися пил і бруд. Сміття потрапляє на кабель, і постійне закривання та відкривання кришки призводять до його пошкодження.

Панесар каже, що ремонтує принаймні чотири пошкоджені MacBook на тиждень, а за останній рік у нього було понад 50 таких поломок. Стефан Стайнс з ремонтної майстерні NotebookNerds також зауважує, що його компанія отримує по кілька ноутбуків з такою проблемою на тиждень. Поширену несправність назвали Dustgate (від «dust» (пил) та «-gate» — за аналогією з Вотергейтським скандалом).

Обидва майстри зауважують, що ремонт цієї несправності важкий і дорогий. Вони кажуть, що у випадках з Dustgate простіше просто повністю замінити дисплей, а це може коштувати клієнтам понад 625 доларів.

«Складність полягає в тому, що пошкоджені кабелі з’єднуються на задній частині самого екрана. Щоб відремонтувати, ми повинні зняти екран із зовнішньої оболонки, не зламавши його, і припаяти нові гнучкі кабелі. Існує високий ризик поломки», — пояснив Панесар.

Експерти з ремонту також стверджують, що Apple вирішила цю проблему в пізніших моделях MacBook (2021 року і пізніше). Але власникам старих моделей радять регулярно і ретельно чистити свої ноутбуки, аби запобігти появі цієї проблеми.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело techno.nv.ua
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше