На OpenAI знову подали до суду за копіювання та тиражування новинних матеріалів

Три американські цифрові видання The Intercept, Raw Story та AlterNet подали два колективні позови проти компанії OpenAI. Позивачі звинувачують технологічну фірму в масовому копіюванні захищених авторським правом журналістських матеріалів для навчання чат-бота ChatGPT без дозволу та компенсацій.

Що відомо

The Intercept подав один позов, а оскільки Raw Story та AlterNet належать одній і тій самій організації, вона подала другий. Обидві справи веде одна й та сама юридична фірма, Loevy & Loevy.

The Intercept також подав позов проти Microsoft, яка підтримує OpenAI та використовує технології компанії.

Згідно з позовними заявами, відповідачі порушили закон про авторське право в цифрову епоху (DMCA), оскільки видалили дані про авторів і джерела скопійованих текстів. Це дало змогу компаніям створити чат-бот, який не поважає права ЗМІ на інтелектуальну власність.

Адвокати позивачів стверджують, що OpenAI та Microsoft використали для навчання ChatGPT щонайменше три загальнодоступні набори текстових даних, куди увійшли тисячі статей їхніх клієнтів. Чат-бот, за їхніми словами, здатний генерувати схожий на ці статті контент.

Журналістські видання вимагають судової заборони на використання їхніх матеріалів для навчання ШІ, а також компенсацію збитків.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше