Наймасовіший винищувач п’ятого покоління у світі: у США побудували тисячний F-35 (фото)

Американська компанія Lockheed Martin виготовила тисячний F-35 Lightning II, що став наймасовішим винищувачем п’ятого покоління у світі.

Про це повідомляє видання The War Zone.

Журналісти видання звернулись до представників Lockheed Martin з питанням про стан поставок F-35, включаючи 1000-й літак.

“Виробництво F-35 триває, і багато одиниць знаходяться на різних етапах фінального складання. Після того, як надійде необхідне обладнання та програмне забезпечення TR-3, виробництво буде відновлено, включаючи ті, що наразі стоять готовими на стоянці підприємства. Після цього F-35 будуть готові до постачання”, – повідомила пресслужба компанії.

Таким чином в Lockheed описують ситуацію із затримками поставок літаків, які попри постійний випуск надходять не замовнику, а на склади підприємства через відмову у прийняті бортів на озброєння повітряними силами США.

В основі цієї затримки лежить проєкт модернізації літаків до рівня Block 4, а точніше його апаратного та програмного оновлення Technology Refresh 3 або TR-3. На жаль, TR-3 вже відстає від початкового графіка на рік.

Technology Refresh 3

Перше льотне випробування TR-3 виявило проблеми з програмним забезпеченням, які не були помічені під час лабораторних тестів, згідно з нещодавнім звітом Управління звітності уряду [GAO]. Через це, починаючи з кінця цього літа, усі літаки F-35, які сходять з конвеєра з оновленням TR-3, не приймаються на озброєння доти, доки їх бойові можливості не будуть підтверджені.

TR-3 залишається життєво важливим компонентом для майбутніх можливостей F-35. Затримки, пов’язані з TR-3, стосуються у тому числі 1000-го випущеного F-35.

Однак, незважаючи на затримку, Lockheed Martin продовжує виробляти реактивні літаки, накопичуючи запаси у Форт-Ворті, Техас.

За словами Грега Улмера, виконавчого віце-президента підрозділу аеронавтики Lockheed, F-35 Block 4 буде принципово кращим, схожим на абсолютно новий літак у багатьох аспектах.

Оновлення TR-3, яке утворює ІТ-основу модифікації, включатиме новий інтегрований базовий процесор, необхідний для інтеграції датчиків нового покоління, зокрема, оптико-електронної локаційної системи EOTS.

Попри проблеми, випуск 1000 літаків залишається серйозним досягненням. На даний момент у міжнародній програмі Joint Strike Fighter (JSF) беруть участь 17 країн світу.

Станом на початок січня літаки F-35 загалом набрали понад 773 000 годин нальоту, для них підготували понад 2 280 пілотів і 15 400 інженерів у 14 авіаційних службах по всьому світу та здійснили понад 469 000 вильотів. Зараз у світі існує 32 повітряні бази та 11 кораблів, на яких розміщені або які здатні приймати винищувачі F-35.

Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше