Найпотужніша за 20 років сонячна буря вивела з ладу супутники Starlink

Starlink – супутниковий проєкт американської компанії SpaceX – звернувся до користувачі терміналів із попередженням про “погіршення якості обслуговування”. Повідомлення було опубліковане у суботу, 11 травня, пише Reuters.

Причина – найпотужніший за останні два десятиріччя геомагнітного шторму, викликаний сонячною активністю. Цей підрозділ SpaceX є найбільшим гравцем у галузі супутникового інтернету.

До сьогодні засновник компанії Ілон Маск заявляв, що супутники Starlink зазнають чималого впливу від геомагнітної бурі, але “поки що тримаються”.

Вчені з Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США зауважили, що сонячний шторм, який переживає Земля нині є найпотужнішим з жовтня 2003 року. За прогнозом, його дія відчуватиметься упродовж цих вихідних.

Сонячні бурі становлять загрозу для систем навігації, електричних мереж та супутникової навігації.

Нагадаємо, науковці попереджають, що нарощування числа сонячних спалахів та викидів корональної маси Сонця може призвести до порушення зв’язку на Землі цими вихідними. Сонячні спалахи здатні майже одразу вплинути на зв’язок та GPS, оскільки вони порушують іоносферу Землі або частину верхніх шарів атмосфери. Енергетичні частинки, що випускаються Сонцем, зокрема можуть вивести з ладу електроніку космічного корабля.

Джерело weukraine

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше