NASA провело друге вогневе випробування оновленого двигуна RS-25 для місячної програми «Артеміда»

Вчора, 6 квітня в рамках нової серії заходів з розробки та виробництва двигунів надважкої ракети Space Launch System (SLS) для майбутніх польотів на Місяць, космічне агентство NASA провело друге вогневе випробування одинарного оновленого двигуна RS-25. Повне пропалювання двигуна тривало понад вісім хвилин (500 секунд) і було проведено на випробувальному стенді А-1 в Космічному центрі імені Джона Стенніса біля затоки Сент-Луїс.

Це частина запланованої серії з семи випробувань, покликаної надати цінні дані для Aerojet Rocketdyne, основного постачальника двигунів SLS, який за чинними контрактами з NASA виготовить 24 оновлених двигунів. Зараз компанія готується до налагодження виробництва оновлених версій RS-25, які будуть застосовуватися після перших чотирьох польотів SLS.

Перший ступінь SLS оснащується чотирма двигунами RS-25: вони здатні створювати в сукупності 7,1 меганьютона тяги при старті та 8,9 МН — при підйомі. Двигуни RS-25 для перших чотирьох польотів SLS вже пройшли сертифікаційні випробування. По суті, вони є трохи модернізованими основними двигунами, що застосовувалися в програмі багаторазових кораблів Space Shuttle в рамках 135 місій. 16 таких двигунів старого зразка залишилося на складах і якраз вони забезпечать 4 перших місії місячної програми.

В ході нової серії випробувань оператори зосереджені на оцінці нових компонентів оновлених RS-25 і зниженні ризиків при експлуатації. Вони будуть запускати двигун в різних умовах, щоб оцінити та перевірити його можливості, а також надати дані для розширення виробництва оновлених двигунів, що випускаються з використанням передових і більш економних технологій, в тому числі 3D-друку, які дозволять знизити вартість виробництва на 30%. Крім того, потужність агрегатів зросла на 11%.

Перші вогневі випробування оновленого двигуна RS-25 проводилися 28 січня — тоді він теж пропрацював протягом 500 секунд (саме стільки часу потрібно для виведення SLS на орбіту). На останньому вогневому випробуванні 6 квітня оператори також встановили двигун RS-25 в підвіс, вперше після монтажу задіявши нову систему векторного керування. Підвіс переміщує двигуни по вузькій кругової осі, щоб забезпечити правильну траєкторію польоту.

NASA називає SLS найпотужнішою ракетою у світі. SLS полетить на Місяць в рамках програми «Артеміда», причому перший безпілотний запуск відбудеться вже в цьому році. Наступні місії вже плануються пілотованими. Випробування RS-25 в Космічному центрі Джона Стенніса проводяться об’єднаною командою операторів космічних служб NASA, Aerojet Rocketdyne та Syncom Space Services.

Джерело NASA

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше