NASA змогло передати на Землю сигнал з відстані в 16 мільйонів кілометрів

Дослідники з Американського космічного агентства досягли вражаючих успіхів в оптичному зв’язку, передавши повідомлення з космічного корабля «Психея» на Землю з відстані в 16 мільйонів кілометрів.

Система Deep Space Optical Communications (DSOC) використовувала ближній інфрачервоний лазер, закодований тестовими даними, для передачі повідомлення з «Психеї» на відстань, що перевищує дистанцію до Місяця в 40 разів. Цей успішний тест відзначає важливий крок у рамках дворічної демонстрації технологій на космічному кораблі «Психея», що прямує до астероїда «Психея».

Досягнення цієї технології, названої DSOC, обіцяє значно збільшити швидкість передачі даних у космосі. Це дасть змогу відправляти наукову інформацію, зображення високої чіткості та потокове відео з набагато більшою швидкістю, ніж сучасні системи радіозв’язку. Такий прогрес стане ключовим елементом підтримки майбутніх космічних місій, включно з планами відправки людини на Марс.

Труді Кортес, директор відділу демонстрації технологій у NASA, наголосила, що досягнення «першого світла» є важливим моментом для DSOC. Це відкриває шлях до більш високої швидкості передачі даних і підтримує майбутні амбітні плани людства в освоєнні космосу.

Оптичний зв’язок дає змогу упаковувати набагато більше даних у набагато щільніші хвилі, ніж радіохвилі, які зазвичай використовуються для зв’язку з космічними апаратами. Цей прогрес відкриває нові горизонти для наукових досліджень і забезпечує більш швидкий зв’язок у далеких куточках космосу.

Однак, попри успіх, існують технічні проблеми, такі як точність наведення лазерного променя на далекі відстані та втрата сили сигналу. Попри ці виклики, дослідники впевнені, що розробка оптичного зв’язку має величезний потенціал для зміни правил спілкування в космосі та може призвести до нових відкриттів у дослідженні глибокого космосу.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело nv
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше