Науковці показали фото снігових “пончиків” та розповіли природу унікального явища

Науковці показали унікальне природне явище, що має назву снігові рулони/пончики або ж сніжки вітру. Це кількашарові згортки снігу, всередині яких зазвичай є порожнеча. Вони можуть бути як великими, так і малими.

Про це пише Національний антарктичний науковий центр.

Рідкісне явище, яке вражає красою

Як наголошують у Центрі, таке явище є досить рідкісним, зокрема й для Антарктики. Втім, зустріти його можна не лише тут. Це пов’язано з тим, що для утворення снігових завитків потрібно, щоб збіглося декілька факторів:

  • два різних шари снігу: нижній – підмерзлий або вкритий льодовою кіркою, він буде неначе підкладка; верхній – свіжий, пухкий та мокрий, який має вкривати нижній, але не прилипати до нього;
  • температура повітря – близька до точки танення льоду (тобто дещо вище 0°С);
  • сила вітру має бути такою, щоб переміщати грудки снігу – але не руйнувати їх.
  • здебільшого для формування “пончиків” потрібен схил – тоді вони легше згортаються.

“Необхідність збігу всіх цих досить специфічних умов якраз і робить снігові сувої унікальним явищем, яке нечасто побачиш.
Оскільки в середині згортка сніг – свіжий та має невелику щільність, то він легко вивітрюється, залишаючи отвір (інколи він утворюється одразу під час загортання снігової ковдри)”, – підсумували фахівці.

Джерело tsn

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше