Nokia возглавит развитие сотовых сетей 6G в Европе

Фінська компанія Nokia очолить групу організацій, яка займеться розробкою проєкту з розвитку бездротових стільникових мереж шостого покоління (6G) в Європейському союзі. Він отримав назву Hexa-X, пише Bloomberg.

За даними видання, в проєктну групу увійшло ще сім організацій. Серед них Ericsson, Intel, Siemens, Університет Оулу, Університет Пізи, а також оператори зв’язку Orange SA та Telefonica SA. Очікується, що 6G-мережі будуть використовувати надвисокочастотні терагерцові радіохвилі, що забезпечить розширені можливості для підключення. На якому етапі знаходиться розробка проєкту, не уточнюється.

Керівник відділу стандартизації Nokia в Північній Америці заявив, що він хоче поставити перед собою три мети. Перше завдання — складання дорожньої карти, друге — графік розвитку технологій, а третє — полегшити співробітництво з урядом США для фінансування досліджень та спільного розвитку технологій.

Нагадаємо, що зараз в більшості країн запуск мереж 5G знаходиться в зародковому стані. По всьому світу більше ніж 100 операторів пропонують послуги щодо їх використання з дуже обмеженим територіальним охопленням. Водночас розробку 6G фінансують не тільки європейська влада. У США є Next G Alliance та O-RAN Alliance, а китайський уряд створило свою робочу групу.

Джерело Bloomberg

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше